امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

تبلیغ چهره به چهره بسیار تاثیرگذار است یکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۳:۳۱


تبلیغ چهره به چهره بسیار تاثیرگذار است تعداد بازدید: ۲۴

حجت الاسلام آبدار، حضور در میان جوانان و نوجوانان را به مبلغان توصیه کرد و گفت: تبلیغ چهره به چهره بسیار تاثیرگذار است این شیوه ماندگاری بیشتری در مخاطب دارد و در تکریم مخاطب نیز موثر واقع می شود.
 
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع، حجت الاسلام جواد آبدار، نماینده طلاب گلستانی در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در گردهمایی مبلغان این منطقه که در سالن همایش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم سخنرانی می کرد از حضور باشکوه طلاب این منطقه در هشتمین دوره انتخابات تقدیر کرد.

 

وی گفت: طلاب این منطقه با انتخاب شان بار سنگینی بر دوش ما نهادند و ما وظیفه سنگینی بر دوش داریم، امیدواریم بتوانیم طبق وعده های که مطرح کردیم آن را در این دوره عملیاتی کنیم.

 

حجت الاسلام آبدار، حضور طلاب و فضلای این منطقه را در جلساتی هم اندیشی بسیار مهم برشمرد و اظهار کرد: ایده ها، نظرات و دیدگاه های شما در خصوص موضوعات مختلف از اهمیت بسزایی برخوردار است و ما در جلساتی که با مدیران فرهنگی استان خواهیم داشت این دغدغه ها را انتقال خواهیم داد.

 

وی یادآور شد: همزمان با آغاز به کار هشتمین دوره مجمع طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، نمایندگان شما در استان فعالیت شان را به صورت رسمی در شهر مقدس قم و منطقه آغاز کردند که در این مدت با شماری از مدیران فرهنگی دیدارهای برگزار و موضوعات مختلف مورد بحث و تبادل نظر شد.

 

این نماینده طلاب گفت: در ماه مبارک رمضان و ایام تابستان با سایر نهادهای فرهنگی و مسؤولان حوزه علمیه منطقه درباره موضوعات فرهنگی و تبلیغی گفت وگو خواهیم کرد و دغدغه های مبلغان را انتقال خواهیم داد، همچنان مطالبات دوسویه را مدنظر قرار می دهیم.

 

وی به اهمیت حضور مبلغان در مناسبت ماه مبارک رمضان اشار کرد و از حساسیت های منطقه گفت و ادامه داد: گلستان به دلیل حضور مردم از مذاهب مختلف به خصوص اهل سنت از حساسیت خاصی برخوردار است، بنابراین مبلغان باید با مطالعه کامل و به صورت متخصصانه در این عرصه ورود پیدا کنند.

 

حجت الاسلام آبدار، دوری از مطالب اختلافی و توجه به وحدت و انسجام را در تبلیغ طلاب منطقه بسیار مهم برشمرد و گفت: سعی کنید مطالبی انتخاب کنید که سبب اختلاف افکنی نشود و آرامشی را که از وجود نازنین انقلاب اسلامی بدست آمده است، حفظ شود.

 

وی افزود: البته هم اینک بسیاری از مبلغان به صورت تخصصی موضوعات تبلیغی شان را انتخاب کرده اند و با مطالعه در این عرصه ورود پیدا می کنند؛ اما باید دانست که افزون بر توجه به مسائل قرآنی، روایی، حدیثی و بیان احکام شرعی برای مردم از مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نیز غفلت نکنید.

 

این نماینده طلاب، مخاطب شناسی و زمان شناسی را در عرصه تبلیغی مهم یاد کرد و ادامه داد: افزون بر رعایت نکات تخصصی تبلیغی، مباحث علمی و عملی را نیز در اولویت کار خود قرار دهید، چون بیان مسائل در صورتی کاربردی است که با عمل روحانی همراه باشد.

 

وی حضور در میان جوانان و نوجوانان را به مبلغان توصیه کرد و گفت: تبلیغ چهره به چهره بسیار تاثیرگذار است این شیوه ماندگاری بیشتری در مخاطب دارد و در تکریم مخاطب نیز موثر واقع می شود.